Zprávy ze školy v přírodě

O dění na škole v přírodě pravidelně informuje paní učitelka Zdychová.

Posílám srdečné pozdravy ze Svoru.

 • První den byl nabitý, malé zpoždění jsme získali na benzínové pumpě, kde měli pouze jednu toaletu pro pány i pro dámy.Chvíli to trvalo, než se vystřídaly tři autobusy. Šťastně jsme dojeli a ubytovali se. Vaří tu dobře, kuře na paprice všem chutnalo a někteří si chodili i přidat.

 

 • Do sklářského muzea se dětem původně moc nechtělo. Nejdříve jsme se tam šli schovat před deštěm a nakoupit nějaké suvenýry. Protože ale déšť neustával, naopak stále sílil, koupili jsme si vstupenky, vyfasovali pracovní listy a v prostorách muzea hledali správné odpovědi. Vyplňování pracovních listů nakonec zaujalo i kluky, kteří o muzeu nechtěli ani slyšet.

 

 •  Ve středu se třídy 5.B a 5.A vydaly na exkurzi do Nového Boru. Pěšky jsme dorazili na vlakovou zastávku – cesta nám rychle utekla, protože to bylo s kopečka – vlakem jsme popojeli do Nového Boru a šli se ohřát do sklárny Egermann. Byli jsme svědkem, jak z malé žhavé kuličky vznikl nádherný pohár nebo džbánek. Před deštěm jsme se schovali do Sklářského muzea, kde se žáci seznámili s různými technikami zdobení skla. Informace si sami vyhledali při vyplňování pracovních listů.

 

 • Po odpolední etapové hře, kdy děti v okolí tábora hledaly Eldorádo, jim zbylo ještě dost sil na sport. Někteří si vyzkoušeli lezeckou stěnu, minigolf, ping – pong nebo badminton. 5.A + 5.B se učila hrát softbal, dařilo jim hrát náramně dobře.

 

 •  Večerní diskotéka udělala většině dětí radost. Ti, co neradi tancují, hráli ve vedlejší místnosti společenské hry.
 • Ve čtvrtek byly na programu celodenní výlety. V jídelně jsme vyfasovali kuřecí řízek s chlebem, rohlíky, tavený sýr, tatranku a jablko a vyrazili jsme na výlet. Sluníčko nám krásně svítilo na cestu a hřálo. Děčínský aquapark byl o malinko větší než kladenský, největší atrakcí byla jízda na tobogánu v nafukovacím kruhu.Všechny atrakce jsme vyzkoušeli a pobyt v bazénech jsme si užili.
 • Procházkou mezi skalními soutěskami a několika skalními tunely jsme došli k Edmundově soutěsce. Zde jsme se nalodili do pramic poháněných lidskou silou a z lodiček jsme obdivovali skalní útvary vytvořené přírodou. Procházka podél řeky Kamenice i projížďka lodí se nám moc líbila.
 • Děti si postupně vyzkoušely sportovní disciplíny, které ještě neměly čas si vyzkoušet. Sluníčko nejen svítilo, ale i hřálo, někteří otužilci při aquazorbingu vlezli i do bazénu. Program byl nabitý, sportovalo se až do večera. Na programu byl aquazorbing, lezecká stěna, minigolf, badminton, softbal, šlapací autíčko + koloběžky, aj.
 • Sobota patřila opět sportu, fotbalového turnaje se se zúčastnila smíšená družstva (4 kluci + 2 děvčata), velký zájem byl také o turnaj v přehazované  a o lukostřelbu. Další body pro třídu mohly děti získat v běžeckých disciplínách. Lezecké stěny se děti nemohly nabažit, pan učitel Nešvera jistil všechny adepty horolezectví až do oběda.

     Odpoledne pokračovala etapová hra soubojem mezi indiány a kovboji. Ve volnu šly děti do blízkého lesa nesbírat dříví na večerní táborák.
  Únava dětí stoupá a proto jme si před závěrečnou hrou ŽIVNOSTI přispali a vstávali o půl hodiny později. Šedivá obloha a teplota okolo 16 stupňů nám náladu nezkazily a s chutí jsme vyzkoušeli živnosti, které pro nás připravila 8. a 9. třída – např. vyvolávání duchů, věštění, indiánské masáže, kosmetický salón a karetní souboje patřily k nejvyhledávanějším.

      Odpoledne se vyhlašovaly výsledky soutěží a  rozdávaly ceny. Poslední skupina si vyzkoušela aquazorbing, ostatní měli zaměstnání dle vlastního výběru. Před závěrečnou diskotékou si děti zabalí kufry, aby odjezd proběhl bez komplikací.