Zprávičky ze školy v přírodě

 

Dobrý den, posílám první zprávy z Hrachova.

Dojeli jsme v pořádku, nikdo neblinkal. Největším zážitkem z cesty bylo brodění autobusu (po mostě směla jezdit pouze osobní auta).
   Večeře byla nic moc (výborný guláš ale rozvařená rýže), vzpomínáme na školní kuchařky!! 4.A vyfasovala vychovatelku Lenku, mluví slovensky, je velmi příjemná a všichni jsou spokojení. Hned po snídani jsme se šli podívat, jestli je bazén připravený na koupání. Dopoledne jsme chvíli měřili objem pomocí odměrných válců a ještě před obědem jsme se stihli několikrát vykoupat. Voda byla čerstvě napuštěná, průzračně čistá a hodně studená, takže jsme pobyli ve vodě vždy jenom chvilku. Pobyt na sluníčku nám zpříjemnila 8.A se svým vystoupením vodního aerobiku. Odpoledne šly děti s vychovatelkou do lesa a teď se jdou před večeří znovu vykoupat. První den se skutečně vydařil.
S pozdravem Ilona Zdychová
Tubing 2
 Tubing

Dobrý den,

posílám další zprávy z Hrachova.
V pátek měly děti na programu výlety. Žáci 4. A a 5. B si nejdříve prohlédli skanzen ve Vysokém Chlumci , zajímavá byla ukázka starodávných praček, manželských postelí i pece, kde spávalo až 6 dětí. Potom jsme přejeli sportovního areálu Monínec, kde byla zajištěna tubingová dráha, horské koloběžky a měla být i lukostřelba. Na horské koloběžky bylo moc velké horko, děti si jízdu párkrát zkusily a šly raději na tubingovou dráhu. Ta byla příjemná také proto, že provozovatel dal k dispozici hadici s rozprašovačem, takže paní učitelky každého preventivně osprchovaly, aby se děti nepřehřívaly. Protože lukostřelba nebyla, děti měly 2 hodiny nepřetržitých jízd a sprchování zadarmo, čehož v plné míře využily.
     Protože jsme se z výletu vrátili dřív, stihli jsme se ještě před večeří vykoupat v táborovém bazénu. Některé třídy do bazénu i po večeři. 4.A měla bazénu už dost a tak jsme šli prohledávat místní potůček, někdo v holínkách, někdo v gumových pantoflích. Paní učitelka slíbila tomu, kdo první najde pijavici, čokoládu – sázku prohrála – první pijavici našla Adéla Brichtová.
 V sobotu si děti zkusily hru RINGO a moc se jim líbila.Před obědem se stihli vykoupat v táborovém bazénu. Odpoledne měly hrát detektivní etapovou hru a plnit různé úkoly v lese, ale začalo pršet, tak se v jídelně promítal film. Etapovou hru si zahrály až večer. Usínaly za světelných efektů blesků, ale hřmění bylo slyšet málo, bouřka byla daleko. Pršelo však vydatně.

V neděli si 8. třída připravila pro ostatní spolužáky bojovou hru. Spolužáky rozdělili do 15 družstev ( v každém družstvu byli žáci od druhé do deváté třídy). Jejich úkolem bylo vymyslet si originální název, pokřik, popř. taneček. Hodnotila se originalita a umělecký dojem. Potom se družstva vydala po fáborcích na trasu a žáci plnili různé úkoly, např házeli na cíl, aranžovali kytici s kopřivou, skládali deku pouze nohou, poznávali různé předměty poslepu, skládali rozstříhaný obrázek. aj). Podle dosažených bodů byla družstva odměněna sladkou odměnou. Ještě před obědem si 4.A stihla vyzkoušet minigolf.
   Po poledním klidu hrály děti ŽIVNOSTI  a večer se bavily v jídelně – žáci 8. a 9. tříd předváděli PARTIČKU.
 obývací světniceVysoký Chlumec