Zlatý oříšek Nela Fialová 5.B

Zlatý oříšek

Nela Fialová 5.B a její Zlatý oříšek
Nela Fialová 5.B a její Zlatý oříšek

Zlatý oříšek

Nela Fialová, žákyně 5.B – 5.ZŠ Kladno se v neděli 28. září zúčastnila soutěže Zlatý oříšek Středočeského kraje. Soutěž probíhala v Kulturním centru Labuť v Říčanech a do finálového kola bylo vybráno 15 talentovaných dětí ve věku od šesti do čtrnácti let. Finalisté předvedli své dovednosti v oblasti sportu, tance, hudby, zpěvu a mnoha dalších oborech.

Nela byla do soutěže nominována za literární tvorbu a hru na klavír. V silné konkurenci ostatních soutěžících si získala porotu svými veselými a hravými básničkami o zvířátkách. Odnesla si jeden ze tří Zlatých oříšků Středočeského kraje a postupuje do celostátního kola.

Ve svých deseti letech se Nela může pochlubit mnoha diplomy z celostátních i mezinárodních soutěží ve hře na klavír a v literatuře. Je členkou Literárního klubu Pegas Mělník a publikovala své básně ve dvou sbornících. Mimo to se věnuje hře na elektronické klávesy a na flétnu, zpěvu, tanci a divadlu, má ráda ruční práce a výborně lyžuje. Ve škole je jejím oblíbeným předmětem český jazyk a angličtina.