Sportovní hřiště

Dne 29.9.2015 bylo slavnostně otevřeno školní sportovní hřiště za účasti vedení města a vedení ROPu.

Fotogalerie

Slavnostní otevření

pozvanka_29092015

IMG_0557IMG_0681IMG_0754IMG_0791

DSC_1649Tisková zpráva magistrátu města Kladna

Město dokončilo rekonstrukci hřišť u 5. ZŠ a 12. ZŠ v Kladně

Kladno, dne 29. 9. 2015

Multifunkční sportovní plochy i dětské dopravní hřiště získali nejen žáci přilehlých základních škol v Kladně – Rozdělově. Město v těchto dnech dokončilo rekonstrukci dvou sportovišť, a to za podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Během tří měsíců dokázali stavaři kompletně proměnit chátrající areál sportoviště a dopravního hřiště u 12. ZŠ v Brjanské ulici v moderní volnočasový areál pro školáky i pro širokou veřejnost. Kladeňáci nejen z Rozdělova mohou již dnes vyzkoušet moderní dopravní hřiště se světelnou křižovatkou, dětské hřiště, multifunkční travnatou plochu, in-line dráhu nebo asfaltové hřiště pro míčové sporty. Sloužit jim bude také rozsáhlé zázemí pro atletické disciplíny (atletický ovál, atletická rovinka, skok daleký). Areál je určen pro sportovní kluby, zájmové organizace i pro širokou sportovní veřejnost. Základní škola zde nad rámec výuky bude organizovat sportovní a populárně – naučné akce a další aktivity pro děti a mládež.

Tento právě dokončený projekt spolufinancovaný Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci ROP NUTS 2 Střední Čechy nese název „Dopravní a sportovní hřiště Kladno – Rozdělov“. Jeho celkové náklady překročily 17 mil. Kč, EU a státní rozpočet dotovaly projekt částkou 13 mil. Kč včetně DPH.

Peníze z evropských fondů pomohly i při realizaci projektu „Rekonstrukce víceúčelového hřiště při 5. ZŠ Moskevská, Kladno“.  Rekonstrukce stála více než 15 mil. Kč, dotace EU a státního rozpočtu činí v tomto případě 13,6 mil. Kč včetně DPH. Areál u 5. ZŠ město Kladno zrekonstruovalo tak, aby odpovídal moderním požadavkům na bezpečnost a komfort sportovců. Stávající vybavení prošlo důkladnou rekonstrukcí a celé hřiště se navíc rozrostlo i o zázemí pro další sporty. Nyní se zde nachází multifunkční hřiště pro míčové sporty, tj. především volejbal, nohejbal, basketbal, florbal a malou kopanou, fotbalové hřiště s umělým povrchem, běžecká dráha, badmintonové hřiště, dráha pro skok daleký, sektor pro skok vysoký a sektor pro vrh koulí. Všechna sportoviště dostala moderní umělé venkovní povrchy speciálně upravené pro sportovce, hřiště pro míčové sporty má dokonce i novou tribunu pro diváky. Zrekonstruovaný areál již nyní slouží školákům, místním sportovním organizacím a široké sportovní veřejnosti.

„Vybudování komplexní a snadno dostupné infrastruktury pro sport a aktivní trávení volného času ve městě představuje motivační prvek pro pozitivní změnu životního stylu obyvatel města. Jde nám zejména o prohloubení zdraví a fyzické kondice dětí i dospělých obyvatel“ říká Václav Chytil, ředitel ROP Střední Čechy.

Kontakt pro média

Lenka Růžková, tisková mluvčí
Tel.: +420 312 604 533, Mobil: +420 702 168 906
E-mail: lenka.ruzkova@mestokladno.cz