Zahraniční stáž ředitelky školy v Anglii

 

Dovolte mi seznámit Vás se zahraniční stáží, kterou jsem absolvovala ve dnech 17.-22.3. 2014. Tuto stáž jsem mohla  absolvovat díky projektu Manažerská angličtina  – Zvýšení jazykových a řídících kompetencí vedoucích pracovníků škol a školských zařízení Středočeského kraje v anglickém jazyce  od vzdělávací agentury VISK Středočeského kraje.

V pondělí jsme odletěli do anglického městečka Bournemouth (jihozápadní Anglie, hrabství Dorset) na jihu Anglie přímo na pobřeží. V úterý, ve středu a ve čtvrtek jsem absolvovali stáž na dvou  anglických školách typu primary – Moordown St.John´s  a Winton Primary school. Jednalo se o státní školy. Bylo vynikající sledovat srovnání  dvou školních systémů.  Dozvěděli jsme se zajímavé věci ze života škol, jejich organizaci, mohli jsme nahlédnout do vyučovacích hodin, popovídat si nejen s řediteli škol, ale i s učiteli. Viděli jsem např. výuku matematiky, anglického jazyka, ale také např. plavání.   Dokázali jsme navázat spoustu kontaktů a vzbudili jsme zájem  o možnou spolupráci. Až čas ukáže, jestli bude o vážnou spolupráci zájem.

V pátek jsme vypracovávali závěrečnou zprávu a prohlédli si samotný Bournemouth – jedná se o městečko zaměřené na studium, kromě 23 základních  škol, je zde i spousta  středních škole a univerzit. Největší zajímavostí z oblasti studia je však přítomnost 25  jazykových škola, které se specializují na výuku anglického jazyka pro cizince.

A největší zajímavostí městečka? Pro mě to byl hrob autorky Franksteina  Marry Shelley.

Obrazová dokumentace: viz fotoalerie

 

Navštívené školy:

Moordown St John’s
Head Teacher Mr Peter Herbert

Home


Winton Primary
Head Teacher Mr Neil Tarchetti
http://www.wintonprimary.bournemouth.sch.uk/