Vítězství v hasičské soutěži

V Kladně se v pátek 19. května uskutečnil další ročník Hasičské soutěže pro děti, ve které závodí žáci druhých a šestých tříd kladenských základních škol. Druhý název „Strádal Cup“ dostala soutěž podle velitele stanice HZS Kladno mjr. Bc. Milana Strádala, který věnoval pro absolutního vítěze putovní pohár.

Tříčlenná družstva vyrážela v pětiminutových intervalech a postupně prokazovala svoje vědomosti z požární ochrany. Na předposledním stanovišti je čekaly i otázky z poskytování první pomoci. Na závěr si děti vyzkoušely svoji šikovnost ve srážení kuželek rozvinutím hadice, kterou pak musely co nejrychleji opět sbalit.

Kromě toho si na mimosoutěžním stanovišti Českého červeného kříže mohli všichni vyzkoušet základy resuscitace. Většina školáků zašla i na stanoviště kladenské městské policie, kde pro ně byla připravena velká atrakce – střelba z paintballové pistole.

Umístění:

V kategorii druhým tříd: 2. místo (J.Svoboda 2B, Ž.Uhlířová 2B, J.Barták 2A)

V kategorii šestých tříd: 1.místo (J.Tůma 6B, A.Majerová 6B, B. Lukáš 6A)

Absolutním vítězem byli vyhlášeni naši soutěžící, kteří od velitele kladenské stanice převzali do ročního opatrování velký zlatý pohár.

Družstva na prvních třech místech si odnesla i krásné ceny věnované kladenským magistrátem.

 Mgr.Š.Domonkošová