Terezín, Litoměřice 17.9.2015 8.A, 9.B

 

 

DSCN4368

Studijní exkurze 8.A a 9.B – Terezín, Litoměřice

Exkurze, kterou jsme absolvovali dne 17.4.2015, se týkala především ne tak dávné historie (cca 70 let). Navštívili jsme bývalý koncentrační tábor Terezín, kam byli odváženi za druhé světové války nejen židé, ale také lidé, kteří například židům pomáhali anebo se i jinými činy provinili. Naše paní průvodkyně nám všechny důležité informace sdělila zajímavým způsobem. My (třída 8.A) jsme se shodli, že exkurze byla velmi hezká, ponaučující, ale zároveň i tragická. Snad všichni si teď dokážeme představit, jakou hrůzu znamenaly koncentrační tábory.

Z Terezína jsme jeli do Litoměřic na akci Zahrada Čech, kde jsme se mohli  pokochat překrásnými květinami a oku lahodící zeleninou a na závěr jsme se dosyta najedli. 😀

Tuto exkurzi hodnotíme jako velice zdařilou.

Zapsala Kristýna Balogová, 8.A

 

Exkurze se mi velice líbila. Dozvěděla jsem se řadu důležitých informací z historie pevnosti, nahlédla jsem do místností, kde přebývali vězni a dýchla na mě atmosféra dávných dob. Na tento den nikdy nezapomenu. Těším se na další zajímavosti, které si vyhledám. Jsem o krok dál v cestě poznání.

Jana Hejdová, 9. B

 

Více foto ve fotogalerii