O školní jídelně

Výluka telefonní linky – jídelna ( 312263526) – 15. 5. 2019 a 16. 5. 2019

Z technických důvodu bude ve dnech 15. 5. a 16. 5. 2019 mimo provoz telefonní linka jídelny od 6 hodin po dobu maximálně 20 minut
Děkujeme za pochopení.

Zdravá a moderní školní jídelna, to je moto odborného týmu složeného ze zkušených pracovníků v čele s paní Urbancovou, který připravuje pro naše děti kvalitní a z výživového hlediska velmi dobře vyváženou stravu již dobrých dvacet let. A že je strava pro naše děti pestrá, zdravá, z pečlivě vybraných čerstvých surovin a připravovaná s láskou, o tom se lze přesvědčit nahlédnutím do jídelního lístku nebo návštěvou školní jídelny.

Obědy

Plnime program SZS_250x250

Ve školní kuchyni jsou pro přípravu pokrmů využívána nejmodernější technologická zařízení, jako jsou např. konvektomaty, které umožňují šetrné smažení téměř bez tuku. V souladu s výživovými doporučeními jsou dětem předkládána jednou až dvakrát týdně pokrmy s rybím masem, každý druhý den pokrmy se zeleninou a jednou týdně pokrm s luštěninami. Kromě běžných zdravých luštěnin jako jsou fazole, čočka nebo hrách připravují ve školní kuchyni také kuskus, bulgur, pohanku, sóju, cizrnu, oves, rýži natural, špaldové kroupy, ovesné vločky a běžně používají celozrnnou, kukuřičnou i cizrnovou mouku. Děti si mohou pochutnat na nevšední zdravější variantě knedlíků: např. celozrnném, špaldovém a nebo jogurtovém. Děti po obědě dostávají ovoce, zeleninové saláty, jogurt nebo tvaroh. Mořské ryby, luštěniny, ořechy a semena obsahují esenciální mastné kyseliny, jejichž vliv na zdraví dětí je jednoznačně pozitivní. Oves obsahuje ve vláknině betaglukan, který vyrovnává hladinu cukru v krvi a podporuje oslabenou imunitu.

Cena

Oběd

  • 24 Kč (žáci 7-10 let)
  • 26 Kč (žáci 11-14 let)
  • 27 Kč (žáci nad 15let)
  • 60  Kč (cizí strávníci)

Pro platbu obědů doporučujeme využít inkasní platby.

Zde přihláška ke stravování: přihláška-žáka ke stravování201819

Nepřítomnost žáka ve škole

V době nepřítomnosti žáka ve škole nemá žák na oběd nárok. Pouze během prvního dne absence může rodič svému dítěti oběd vyzvednout, a to v době 11.30 – 11.40 hod. Další obědy je nutno si odhlásit.

Fotky jídel