O školní jídelně

 

Obědy květen – červen 2021

Vzhledem ke střídavé výuce žáků je potřeba, aby se každý strávník přihlašoval na obědy podle svého zájmu o stravu.
Nikdo nebude automaticky na oběd přihlášen, za objednané obědy si každý strávník zodpovídá sám.
Žáci a zaměstnanci školy se mohou přihlásit na obědy na internetových stránkách www.strava.cz nebo zanecháním vzkazu na záznamník
tel. 312 263 526 kde prosím o nahlášení jména, třídy a na které dny si obědy objednáváte.
Obědy lze zaplatit ve školní jídelně od 7,00 do 13,00 hod.
Děkuji Petra Urbancová vedoucí školní jídelny

Obědy od 12. dubna

Žáci a zaměstnanci školy se mohou přihlásit na obědy na internetových stránkách www.strava.cz
nebo zanecháním vzkazu na záznamník tel. 312 263 526 kde prosím o nahlášení jména, třídy a na které dny si obědy objednáváte.
Nikdo nebude automaticky na oběd přihlášen, za objednané obědy si každý strávník zodpovídá sám.
Děkuji Petra Urbancová vedoucí školní jídelny

Žáci v době distanční výuky mají nárok na oběd. Ti, kteří budou mít zájem o oběd, se musí přihlásit do 7,00 hod dne 12.4.2021 na záznamník 312 263 526 nebo si zaškrtat (vybrat) jídlo na internetu. Pro oběd si mohou přijít žáci od 13.30 – 14.00 hod zadním vchodem školy.

 

 
 

Přeplatky za obědy strávníků 2019/2020 platících z účtu, budou vráceny zpět na účet v červenci 2020.

Přeplatky za obědy strávníků 2019/2020 platících hotovostí, si mohou strávníci vyzvednout v září 2020 v kanceláři jídelny oproti podpisu.


 

Zdravá a moderní školní jídelna, to je moto odborného týmu složeného ze zkušených pracovníků v čele s paní Urbancovou, který připravuje pro naše děti kvalitní a z výživového hlediska velmi dobře vyváženou stravu již dobrých dvacet let. A že je strava pro naše děti pestrá, zdravá, z pečlivě vybraných čerstvých surovin a připravovaná s láskou, o tom se lze přesvědčit nahlédnutím do jídelního lístku nebo návštěvou školní jídelny.

Obědy

Plnime program SZS_250x250

Ve školní kuchyni jsou pro přípravu pokrmů využívána nejmodernější technologická zařízení, jako jsou např. konvektomaty, které umožňují šetrné smažení téměř bez tuku. V souladu s výživovými doporučeními jsou dětem předkládána jednou až dvakrát týdně pokrmy s rybím masem, každý druhý den pokrmy se zeleninou a jednou týdně pokrm s luštěninami. Kromě běžných zdravých luštěnin jako jsou fazole, čočka nebo hrách připravují ve školní kuchyni také kuskus, bulgur, pohanku, sóju, cizrnu, oves, rýži natural, špaldové kroupy, ovesné vločky a běžně používají celozrnnou, kukuřičnou i cizrnovou mouku. Děti si mohou pochutnat na nevšední zdravější variantě knedlíků: např. celozrnném, špaldovém a nebo jogurtovém. Děti po obědě dostávají ovoce, zeleninové saláty, jogurt nebo tvaroh. Mořské ryby, luštěniny, ořechy a semena obsahují esenciální mastné kyseliny, jejichž vliv na zdraví dětí je jednoznačně pozitivní. Oves obsahuje ve vláknině betaglukan, který vyrovnává hladinu cukru v krvi a podporuje oslabenou imunitu.

Cena

Oběd

Změna cen obědů od 1.9.2019

  • 26 Kč (žáci 7-10 let)
  • 28 Kč (žáci 11-14 let)
  • 29 Kč (žáci nad 15let)
  • 31 Kč (zaměstnanci)
  • 65  Kč (cizí strávníci)

Pro platbu obědů doporučujeme využít inkasní platby.

Nepřítomnost žáka ve škole

V době nepřítomnosti žáka ve škole nemá žák na oběd nárok. Pouze během prvního dne absence může rodič svému dítěti oběd vyzvednout, a to v době po 14 hod (mimo školní strávníky). Další obědy je nutno si odhlásit.