O školní jídelně

Upozornění
Bohužel server školy je nedostupný. Závadu odstraníme v řádu dní, proto prosíme o ohleduplnost (hlavně při vyřizování záležitostí školní jídelny).
Děkujeme za pochopení
ředitelství školy 

Zdravá a moderní školní jídelna, to je moto odborného týmu složeného ze zkušených pracovníků v čele s paní Urbancovou, který připravuje pro naše děti kvalitní a z výživového hlediska velmi dobře vyváženou stravu již dobrých dvacet let. A že je strava pro naše děti pestrá, zdravá, z pečlivě vybraných čerstvých surovin a připravovaná s láskou, o tom se lze přesvědčit nahlédnutím do jídelního lístku nebo návštěvou školní jídelny.

Obědy

Plnime program SZS_250x250

Ve školní kuchyni jsou pro přípravu pokrmů využívána nejmodernější technologická zařízení, jako jsou např. konvektomaty, které umožňují šetrné smažení téměř bez tuku. V souladu s výživovými doporučeními jsou dětem předkládána jednou až dvakrát týdně pokrmy s rybím masem, každý druhý den pokrmy se zeleninou a jednou týdně pokrm s luštěninami. Kromě běžných zdravých luštěnin jako jsou fazole, čočka nebo hrách připravují ve školní kuchyni také kuskus, bulgur, pohanku, sóju, cizrnu, oves, rýži natural, špaldové kroupy, ovesné vločky a běžně používají celozrnnou, kukuřičnou i cizrnovou mouku. Děti si mohou pochutnat na nevšední zdravější variantě knedlíků: např. celozrnném, špaldovém a nebo jogurtovém. Děti po obědě dostávají ovoce, zeleninové saláty, jogurt nebo tvaroh. Mořské ryby, luštěniny, ořechy a semena obsahují esenciální mastné kyseliny, jejichž vliv na zdraví dětí je jednoznačně pozitivní. Oves obsahuje ve vláknině betaglukan, který vyrovnává hladinu cukru v krvi a podporuje oslabenou imunitu.

Cena

Změna cen obědů od 1.9.2021
V důsledku neustálého růstu cen potravin se od 1. 9. 2021 zvyšují ceny obědů.
V tabulce jsou již nové – navýšené ceny.
Na základě vyhlášky č. 107/2005 o školním stravování jsou nově stanoveny finanční normativy a žáci se dělí do kategorií ne dle tříd, ale podle věku, kterého dosáhnou v daném školním roce:

  • 30 Kč (žáci 7-10 let)
  • 32 Kč (žáci 11-14 let)
  • 34 Kč (žáci nad 15let)
  • 36 Kč (zaměstnanci)
  • 70  Kč (cizí strávníci)

Pro platbu obědů doporučujeme využít inkasní platby.

Nepřítomnost žáka ve škole

V době nepřítomnosti žáka ve škole nemá žák na oběd nárok. Pouze během prvního dne absence může rodič svému dítěti oběd vyzvednout, a to v době ve 14 hod (mimo školní strávníky). Další obědy je nutno si odhlásit.