Shrnutí akcí parlamentu

Soutěž – Putování historií

Celoroční soutěž s názvem Putování historií byla vyhodnocena 6.6.2019. Žáci školního parlamentu vybírali nejlépe zpracované odpovědi na otázky z historie Prahy nebo Kladna. Dále hodnotili kreativitu při focení školního kolektivu přímo u zvolené památky. Do soutěže se zapojilo 8 tříd a výsledky byly následující:
 
I. stupeň                                                      II. stupeň
1. místo 5.B                                                 1. místo 7.B
2. místo 5.A                                                 2. místo 6.B
3. místo 3.A                                                 3. místo 7.C
4. místo 5.C                                                 4. místo 6.C
 
Vítězné třídy si mohou zvolit aktivitu, která podpoří týmovou práci a děti budou mít společné zážitky. Výhercům blahopřejeme.

Pomoc Verunce

Během školního roku 2018-2019 jsme se rozhodli podpořit a pomoci Verunce, které špatně dopadla operace a její táta naši školu požádal o pomoc. Sbírali jsme víčka a baterie, které začátkem září předáme tatínkovi Verunce. S tatínkem plánujeme udělat rozhovor, který vyjde ve školním časopise.

Naše škola za 100 let

Parlament vymyslel soutěž pro 1. stupeň. Úkolem třídy bylo vyrobit model naší školy, jak si děti představují, že bude vypadat za 100 let. Tato akce sklidila velký úspěch, děti vymýšlely model školy v hodinách světa práce.
Výsledné pořadí tříd:
 
1. místo 4.A
2. místo 3.A
3. místo 1.A
4. místo 5.C
5. místo 3.B
6. místo 5.A, 2.B, 2.A, 1.B
 
Třem nejlepším třídám byly rozdány věcné ceny. Blahopřejeme.

Valentýn

Školní parlament zajistil také síťku na stolní tenis a vymyslel pravidla pro jeho užívání ve škole. Dále se děvčata 9. ročníku domluvila a zajistila sbírání dopisů a předání ostatním dětem během Valentýna.