Poohlédnutí za posledním týdnem roku 2019

Poslední školní den v roce 2019 si žáci 3.A, 3.B a 5.A nejen rozdávali dárky mezi sebou, ale rozhodli se udělat hezké Vánoce i zvířátkům v nedalekém lese. Tvrdé pečivo, mrkev, jablíčka a další pochoutky jim pěkně naparádili na stromečky i pod ně. Nakonec jim zazpívali koledy. Při zpáteční cestě nasypali zrní ptáčkům do budek, které jsou rozvěšené na stromech ve školní zahradě.


Ve středu 18. prosince navštívili žáci 2.A, 3.A a 3.B Skanzen v Přerově nad Labem. Krásné roubené chaloupky byly vánočně vyzdobené. Paní průvodkyně nás seznámila se zvyky, které dříve lidé dodržovali, i s tím, jak trávili dlouhé zimní večery. Zajímavé bylo i vyprávění o dřívější škole. Dozvěděli jsme se, jak se tehdy trestali neposlušní žáci. Zajímavé bylo, že zůstat po škole bylo za odměnu, ne za trest. Doma děti totiž čekala těžká práce, a tak si ve škole odpočinuly. Výlet se všem moc líbil.


V pondělí 16. prosince vystoupili žáci 7.B s pásmem o zimě a Vánocích, které připravili pro prvňáčky a druháčky. Zpívali, recitovali, vyprávěli vánoční příběh a připomněli zvyky a tradice. Připravili si i úkoly s vánoční tematikou a drobné odměny pro šikovné nejmladší spolužáky. Ještě ten den stihli svým pásmem potěšit i děti z mateřské školky v ulici Moskevská.