Oslava Dne frankofonie

V úterý 20. března jsme oslavili Mezinárodní den frankofonie

Žáci sedmých a devátých tříd, kteří si vybrali jako druhý cizí jazyk francouzštinu, připravili pro své mladší spolužáky program k Mezinárodnímu dni frankofonie. Připravili si zajímavé prezentace o frankofonii, francouzské módě a parfémech, o francouzských pohádkách a moderní francouzské hudbě. Vůně některých francouzských značek parfémů si mohly děti vyzkoušet, viděly filmové ukázky moderních pohádek i videoklipy některých současných francouzských zpěváků.
Další část francouzského dne byla věnována francouzské kuchyni. Žákyně deváté třídy upekly slané koláče tzv. quiche a připravily jednohubky z baget a francouzských sýrů, Jakub Dočekal a naučil všechny několik nových slovíček potravin a připravil pro dobrovolníky pravé francouzské obložené bagety. Každý mohl ochutnat.
Na konci celého programu pak vystoupili francouzštináři ze sedmých tříd, kteří, ač se učí jazyk teprve sedmým měsícem, zahráli pohádku O vlkovi a sedmi kůzlátkách – Le loup et les sept chevreaux.
Žáci pátých a šestých tříd si mohou zasoutěžit – dostali slepou mapu světa a pokud do pátku přinesou paní učitelce Vidunové vybarvené země, kde se mluví francouzsky, dostanou malý tematický dárek.