Návštěva z Lotyšska 28.4.- 1.5. 2012

 e-Twinning  partnerství

Ve dnech 28.4. – 1.5. 2012 zavítá delegace žáků a pedagogů z města Jurmala z Lotyšska, náš e-twinningový partner v projektu the Environmentalists, na studijní návštěvu naší školy.

V rámci projektu the  Enviromnentalists jsme za přispění Magistrátu města Kladna a rodičů navštívili školu v Jurmale.  Zhlédli jsme učebny,  kulturní program,  město.

I my máme co ukázat hostům. Ve škole připravujeme kulturní pásma, sportovní utkání,  prohlídku budovy. Pochlubíme se pěveckým sborem Sluníčko. Hosté ochutnají  i tradiční českou kuchyni – o stravu se postarají kuchařky naší školní jídelny. Také ukážeme naše krásné město s historickými pamětihodnostmi.  Navštívíme například Lidice, Koněpruské jeskyně, hrad Křivoklát.

Program bude značně bohatý, naším cílem je ukázat hostům co nejvíce.  Výstupem naší spolupráce bude koncert  1. 5. 2012 v divadle Lampion.

Přáli bychom si,  aby se lotyšským hostům u nás tak líbilo, jako se líbilo nám v jejich městě.  Věříme, že toto setkání nezůstane poslední a v rámci výše zmíněného projektu se naše spolupráce bude dále rozvíjet.

Zpráva o Lotyšsku