Naši atleti byli opět úspěšní i během distančního studia

Po rozvolňování restrikcí jsme od 12.5 začali opět znovu trénovat v malých skupinách.

První závody se uskutečnily za velmi striktních omezení na Sletišti jako Přebor jednotlivců Středočeského kraje v pětiboji. Stříbro pro nás v osobním rekordu vybojoval Jakub Šašek (7.C).

Přebor Středočeského kraje družstev mladšího žactva vyhráli naši žáci, nejvíce body přispěli J. Šašek, P. Šidík, J. Fišer, M. Najman (všichni 7.C), P. Stehlík (6.C). Dívčí tým je tuto sezónu složen převážně z mladých atletek ze 6. třídy, přesto skončily na pěkném 6. místě ve vysoké konkurenci. Neztratily se a bodově přispěly T. Kyjánková, N. Vintrová, L. Kottová (všechny 6.C). Následovaly Přebory Středočeského kraje staršího i mladšího žactva jednotlivců na dráze.

Mladší žactvo absolvovalo 20. června Přebor Středočeského kraje jednotlivců v Kutné Hoře. Velké očekávání jsme vkládali do J. Šaška (7.C), který je momentálně lídrem Středočeského kraje mladších žáků na 300 m. Bohužel trať na 300 m organizátoři do programu nezařadili. Za hustého deště jsme vybojovali několik medailí, velké množství finálových umístění a osobních rekordů. P. Stehlík získal stříbro v novém osobním rekordu ve vrhu koulí, D. Nežerný také stříbro ve skoku vysokém ( oba 6.C) a M. Šašek (7.C) bronz na 1500 m. Těsně pod stupni vítězů skončil S. Procházka, J. Šašek, M. Najman.

Obě kola Přeboru Středočeského kraje družstev starších žáků dívky i hoši s přehledem vyhráli.

Třída 8.C přivezla 8 medailí z přeboru Středočeského kraje jednotlivců staršího žactva. Stala se  tak nejúspěšnější skupinou atletického oddílu.

Titul přeborníka kraje pro rok 2020 získaly T. Pavelková, K. Macáková, T. Hassmannová v krátké štafetě.

Dvě stříbrné medaile vybojoval P. Stehlík ve vrhu koulí a hodu diskem.

Hassmannová doběhla jako druhá na trati 300 m, M. Hübnerová získala druhé místo v hodu kladivem a Z. Netolická ve stejné disciplíně bronz.

Polák (9.C) si se štafetou doběhl pro bronzovou medaili.

Těsně pod stupni vítězů zůstal L. Rosenkranz, R. Lebdušková a A. Yushkov.

V červenci a srpnu jsme absolvovali výběrová kondiční soustředění v Peci pod Sněžkou.

Finálová kola družstev mladšího žactva se budou konat 13. září. Věříme, že budeme opět úspěšní a dosáhneme na medaile. Mistrovství České republiky staršího žactva jednotlivců se uskuteční 19. – 20. září v Třinci.

Finálová kola staršího žactva proběhnou v září a následná Mistrovství Čech na konci září, Mistrovství České republiky v říjnu. Náš letošní cíl je probojovat se opět mezi elitu až na Mistrovství České republiky družstev.