Mistryně světa ve sportovním aerobiku K. Loušová 9. A

Moc gratulujeme žákyni Kristýně Loušové z 9.A a její trenérce Michaele Kottnerové (učitelkce naší školy), která se minulý týden stala v Holandsku mistryní světa v aerobiku.

 

Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness aerobiku- Holandsko 2012

V holandském městě Dordrecht proběhlo 15. – 19.10. 2012 Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness aerobiku. Tohoto šampionátu se zúčastnily země z celého světa. Mezi ty nejlepší patřila Česká republika, Austrálie, Rusko, Finsko a další. Kladenské kluby se také zúčastnily a byly úspěšné, ovšem nejúspěšnější byl Sportovní klub MK Kladno, který přivezl nejvíce medailí. Tento klub sídlí a připravuje své závodníky v prostorách 5. základníškoly v Rozdělově. Řada úspěšných závodníků je zároveň i žáky této školy.  V juniorské kategorii párů obhájil titul Mistrů světa pár ve složení Kristýna Loušová a Tomáš Posekaný. ” Jsem na Kristýnu i Tomáše moc pyšná. V Holandsku podali výborné výkony, i přesto, že Kristýnu provázely bolestivé problémy zad.  Teď budou odpočívat a připravovat se na další sezónu. Závodí spolu užšestým rokem a příští rok přestupují do seniorské kategorie, bude to obtížné, ale dobře se připravíme a uvidíme.  “, prozradila nám jejich trenérka a majitelka klubu Mgr.Michaela Kottnerová. Kristýna Loušová je žákyně 9. třídy 5. základníškoly.   Dalším obrovským úspěchem bylo 2. místo pro Tomáše Posekaného v kategorii juniorských mužů. ” Tomáš cvičí i sám v kategorii jednotlivců. Tento rok měl ve své kategorii velikou konkurenci a zvládl to výborně. Po prvních dvou kolech byl Tomáš třetí a finálová sestava se mu moc povedla a nakonec získal krásné stříbro. Vyhrál australan Leadberger a třetí byl švýcar Stukalin. ”  Veliká gratulace patří i kadetskému páru ve složení Denisa Zadáková a David Jiran. Tato dvojice také získala zlatou medaili a ten nejvyšší titul. Na jaře získali v Praze titul Mistrů Evropy a teď už mají i titul Mistrů světa. Obě trenérky, jak Michaela Kottnerová, tak Sabina Škrabská, na ně mohou být pyšné. David i Denisa jsou takéžáky 5. základníškoly a svými úspěchy dělají dobré jméno této škole.

” Ráda bych poděkovala rodičům, sponzorům a městu Kladno za to, že jsme se mohli tohoto šampionátu zúčastnit a úspěšně reprezentovat nejen Českou republiku, ale i město Kladno, náš klub MK Kladno a samozřejmě i 5. základníškolu ” , řekla nám M.Kottnerová.    

Více informací o MK klubu můžete najít na www.mkkladno.cz.

Diplom za 1.místo