Jiřina Trnková a celostátní kolo Olympiády z Čj

V loňském školním roce dosáhla Jiřina Trnková výrazného úspěchu v Olympiádě z českého jazyka. Po postupu z 1. místa v krajském kole se zúčastnila ústředního kola, které se konalo ve dnech 22.-28.6.2012 ve Vanůvku u Telče. Nyní si můžete přečíst její práci, na téma Až se knoflík utrhne, která odbornou porotu zaujala natolik, že byla otištěna mezi čtyřmi nejlepšími pracemi na stránkách Národního institutu dětí a mládeže.

Až se knoflík utrhne

Jiřina Trnková

Středočeský kraj, I. kategorie

 

Situaci, kdy se Vám utrhne knoflík u kalhot, jistě všichni znáte. Tak trapné! Všichni na vás koukají a pošklebně se usmívají…Takovým chvílím musíme říct jasné „ne“! Ale jak? Toť otázka.

My to víme. Právě pro Vás jsme vyvinuli speciální příručku s nejmoderněji vytvořenými inovacemi. Čtěte dál!

 

Představte si běžnou situaci: o důležitou pracovní (i osobní) schůzku nutně musíte na záchod, což už je samo o sobě trapné.Později zjistíte, že se Vám utrhl knoflík. Co teď? Míra trapnosti pozvolna stoupá. Teď se prostě nemůžete vrátit a dělat jakoby nic.

 

Zde máte sedm nejefektivnějších návrhů, co onehdy dělat:

  1. MISE: IZOLEPA – Jste praktická žena a mezi deseti rtěnkami v kabelce jste našla i kus izolepy? Získáváte od naší redakce 100 bodů! Provlečte začátek lepenky otvorem na zapínání a druhým koncem obtočte místo, kam byl knoflík přišit. Level dokončen!
  2. MISE: TUŽKA – Našli jste u sebe nějakou tužku? Prostrčte ji oběma otvory a funkčnost knoflíku je plně zastoupena!
  3. MISE: VLASOVÝ DOPLNĚK – Máte dlouhé vlasy a v nich gumičku, sponku, či jinou ozdobu? Použijte ji! Je spolehlivá a drží!
  4. MISE: KRAVATA – Dnes je v módě nošení barevných pásků, a tak shoďte svou kravatu (a zároveň i svou unavující, nudnou formálnost). Použijte jí jako opasek! Budete cool! (toto je extra módní tip!)
  5. MISE: ETIKETA – Jistě jste velmi žízniví…kupte si v bufetu vodu, i přes všechnu nenávist k paní zde obsluhující. Svažte rozbité části strhlým obalem, a je to. (pro méně šikovné: zvažte koupi 1,5 l vody – získáte tím větší etiketu a snažší práci.)
  6. MISE: NABÍJEČKA – Máte rádi drsný vzhled „ajťáka“? Vyhoďte starý pásek a zvolte místo něj nabíječku (např. od notebooku). Budete jednoznačně IN!
  7. MISE: PODPRSENKA –Pomozte si svou podprsenkou (dámy!)! Nejen, že vyřešíte jádro problému, ale možná se i dočkáte zvýšení platu!

 

Věříme, že Vám naše příručka dostatečně ujasnila, jak se v krizových situacích zachovat. Nepropadejte panice! Jsme tu s Vámi

Kolektiv autorů