Exkurze Praha – 5.A, 5.B

Nejdříve jsme dojeli metrem ke Karlovu mostu, prošli jsme se po
Karlově mostě, zkontrolovali jsme hlavu Bradáče a hladinu Vltavy, zastavili se u některých soch, obdivovali nádhernou výzdobu Staroměstské mostecké věže směrem na Staré město a porovnávali s druhou, neozdobenou stranou z Malé strany. Nakonec jsme nezapomněli na foto pro školní parlament v oblouku mostecké věže.

Tramvají jsme následně dojeli k Veletržnímu paláci, kde jsme měli objednanou komentovanou prohlídku Národní galerie. Průvodkyně nás zavedla do 2.patra, do oddělení moderního umění. Některé abstraktní obrazy a sochy se nám líbily, jiné moc ne. Teprve když nám paní průvodkyně vysvětlila, co si máme představit, začaly být zajímavé – např. kovový propletenec nazvaný KAVÁRNA – paní průvodkyně nám poradila, ať si pod různě silnými a barevnými dráty představíme různé hlasy v kavárně (mužský hlas, ženský hlas, tichý hlas, silný hlas apod.), jak se různě linou kavárnou a jsou slyšet všechny dohromady.

Líbila se nám také hra, kdy se nám spolužáci a spolužačky snažili popsat obraz, ke kterému jsme seděli zády. Úkol to byl velmi těžký, protože obraz byl velmi abstraktní. Byli jsme překvapení, co všechno si představovali pod obrazem, který jsme při prvním pohledu ohodnotili jako „nepovedenou čmáranici“.

Stihli jsme si prohlédnout i část 3. patra, kde byly méně abstraktní obrazy.
Exkurze se nám líbila.