Deník Šlovice 2017 pondělí, úterý

Pondělí

Cesta do Šlovic byla pro bílý autobus velmi zajímavá, jeli jsme přes Křivoklát, samé zatáčky, ale krásné výhledy do krajiny. Naštěstí bílý autobus vezl větší děti, nikdo nezvracel. Modrý autobus, který vezl malé děti, jel  známou cestou přes Rakovník (bez serpentin, bez krásných výhledů na Berounku). Po příjezdu se o nás vzorně postaralo Velké Sluníčko. Pomohlo malým dětem odstěhovat kufry na pokoje, dokonce jim pomohli povléknout postele. Hned jak jsme se ubytovali,  vyrazili jsme na procházku do lesa. Soutěž ve střelbě šiškou na strom dopadla nevalně, budeme muset ještě trénovat. Výstup na myslivecký posed si někteří odvážlivci užili (nikoho jsme nenutili, i tak byla fronta na posed dlouhá a na všechny zájemce se nedostalo). 

 Děti, které nemají rády výšku, se věnovaly sběru hub, některé úlovky stály opravdu za to!! Kromě bedel jsme našli i několik babek. Ochotný kuchař z nasbíraných hub připravil pro paní učitelky, které nejedí maso, smaženici. To mělo hned několik výhod – paní učitelky si pochutnaly, přežily a jejich řízky si mohli rozebrat s ostatními zbylými řízky hladoví kluci. Přidávali se řízky bez brambor.

 

Úterý

V úterý malé Sluníčko celé dopoledne zpívalo, odpoledne jsme proto vyrazili na pěší výlet do Skryjí. Cestu do muzea jsme našli lehce, šli jsme po trilobitech ukrytých v trávě podél cesty, u toho největšího jsme se vyfotili. Nikdo nefňukal, nákupy ve vesnickém obchůdku byly dostatečnou odměnou za výstup do kopce. Roztloukání kamenů a hledání zbytků zkamenělých živočichů nás také bavilo.

za malé zpěváčky paní učitelka Zdychová