Dějepisný seminář 6.A Lukostřelba

Dějepisný seminář – 6. A

16.10.  – návštěva Spolku evropských bojových umění. Přečtěte si, jak na tuto zajímavou akci vzpomínají žáci. Od členů spolku Leontýny Babukové a Petra Harigela se dozvěděli informace o historii lukostřelby a mohli si pod jejich dohledem loveckou a instinktivní lukostřelbu vyzkoušet.

Aneta Strejčková,6.A:

„Byli jsme v SEBU… Moc se nám tam líbilo. Naučili jsme se střílet z luku, ale také jsme se dozvěděli o pravěkém střílení z luku a o pravěkých zbraních. Učili nás střílet na terč, na postavu, na zvířata a soutěžili jsme, kdo rychleji trefí figurínu šípem. V SEBU mají spoustu bojových věcí – jako je luk, šípy atd. Spoustu se tam toho dá naučit a hlavně jsme si tam užili spoustu zábavy. Může se tam chodit i na kroužky střelby z luku…“

 

Eva Bízková, 6. A:

Ve Spolku evropských bojových umění jsme byli ve středu 16. října. Bylo to tam velice moc hezké. Hned když jsme přišli, dostali jsme luky a šípy. Potom nám začali povídat o tom, jak kdysi vypadaly šípy, z čeho se vyráběly, i z čeho se vyrábějí teď. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí. Potom jsme se rozdělili do dvou skupinek a šli jsme střílet. Nejprve jsme stříleli na terče, poté na slámové figuríny. Na slámových figurínách jsme stříleli třemi způsoby, jako první jsme stříleli, kdo co střelí, jako druhé jsme dostali určitý bod a do toho jsme se pokoušeli trefovat a jako poslední jsme si zkusili rychlostní soutěž. A úplně na konci jsme si šli zastřílet na zvířata. Stříleli jsme zajíce, divoké prase, vlka, kachnu, laň a medvěda. Všechny nás to bavilo. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí hravou formou.

 

 

více fotogalerie