Česko zpívá koledy

Ve stávajícím adventním čase se i ZŠ Moskevská připojila k celostátní akci Česko zpívá koledy pořádané Deníkem, během níž se ve stejnou chvíli na řadě míst po celé ČR rozezněly tisíce hlasů při společném zpěvu.

 Lidé zpívali s Deníkem již po osmé, naše škola odstartovala svůj první ročník. A to hned ve velkém stylu. Nechyběly sladké dobrůtky a vánoční čaj i punč, žáci vystavili své výrobky, nezapomnělo se ani na dobré skutky a vybíraly se dary pro psí útulek. Žáci 7. třídy si pod vedením paní učitelky Sládkové připravili recitační pásmo „Vánoce“, flétnový soubor Flauti
Vivace zahrál pod taktovkou pana učitele Tatara krásné vánoční skladby a pěvecký sbor Sluníčko se svým sbormistrem panem učitelem Mekiňou udával ten správný tón při společném zpěvu koled, ke kterému se připojili nejen žáci školy, ale i jejich rodiče.

 Mohl by to být konec, ale všichni zúčastnění se po odzpívání vydali na krátkou procházku v lampiónovém průvodu, aby se po návratu do areálu školy ocitli ve starobylém Betlémě, který pro ně opakovaně ožil v podobě svaté rodiny a andělů po vhození kouzelné mince s pomocí žáků sedmé třídy a jejich paní učitelky Rájkové.

A protože dětem zářily nejen oči, ale v mnoha lampionech se rozhořívaly i pravé svíčky, dbali na bezpečnost přítomných i dobrovolní hasiči z Braškova.. Nezbývá než poděkovat organizátorce akce, paní učitelce Šandové, a všem, kteří se na zdárném průběhu akce podíleli, a začít se těšit na příští ročník, kdy si opět společně zazpíváme.

Přejeme Vám krásný čas adventní.

 

Dne 11.12.2019 se na zahradě naší školy uskutečnilo zpívání českých koled za
doprovodu sboru Sluníčko, na klávesy zahrál pan učitel Ivan Tatar.
V tomto předvánočním čase jsme zažili nádhernou zimní atmosféru. I přes velký mráz dorazila spousta rodičů s dětmi, které měly rozsvícené malé lampiony. Mohli jsme se příjemně občerstvit chutným perníkem, štrůdlem a zapít to teplým čajem nebo  svařeným vínem. Zaměstnanci školy pro nás připravili krásný lampionový průvod a po něm nás čekal moc hezký živý betlém. Po vhození mince do pokladničky celý betlém oživl. Velký dík patří paní učitelce Šandové a ostatním, kteří se na této akci podíleli. A již dnes se těšíme na další akce.Nejbližší bude 17.12.2019 v DK Kladno, a to VÁNOČNÍ KONCERT!

Tomáš Trojan, 8.A