Adventní historická Praha – studijní exkurze žáků 7.B a 6.A – 12.12.2013

Adventní historická Praha – studijní exkurze žáků 7.B a 6.A  – 12.12.2013

 

Z ohlasů žáků:

Daniel Brokl, 7. B:

Exkurze byla zajímavá a poučná. Nejvíce se mi líbily lidové trhy a z nich nejhezčí byl stánek s kovanými předměty. Dále mě zaujaly živé sochy a koňská spřežení. Také se mi líbila socha Černé Matky Boží a Prašná brána. Exkurzi jsem si velmi užil a doufám, že příští rok Prahu navštívíme znovu.

Daniel Šváb, 7. B:

Myslím si, že exkurze byla zábavná a povedená. I cesta nebyla nudná. Prohlédli jsme si významné budovy a překrásné paláce. Staroměstské náměstí bylo pěkně vyzdobeno ozdobami s vánoční tematikou.

Petra Prchalová,7.B:

Exkurze do Prahy byla úžasná. Moc mě bavilo se s naší skupinkou procházet po náměstí. Skvěle jsme spolupracovali a bavilo nás to. Úkoly jsme plnili pečlivě. Jsem moc ráda, že jsem se mohla zase podívat do Prahy. Nejvíce se mi líbil vánoční strom na náměstí. Každý stánek jsme si prohlédli. Všichni jsme si kupovali ty obrovské a lahodné palačinky. A nakonec jsme se i všichni vyfotili. Byl to krásně prožitý den a jsem za něj ráda.

Eva Bízková, 6.A:

Všichni jsme společně jeli vlakem. Dojeli jsme na Masarykovo nádraží. Tam jsem se dozvěděla, že nádraží bylo postaveno roku 1884 – 1885 a že roku 1990 bylo pojmenováno po prezidentovi T. G. Masarykovi. Vydali jsme se uličkami, prošli jsme vedle Prašné brány. Šli jsme i okolo Univerzity Karlovy a dostali se na Staroměstské náměstí. Běželi jsme se podívat na Orloj, poté jsme si prohlédli vánoční stromeček, trhy, 27 křížků, pomník Mistra Jana Husa, poledník a spoustu ostatních pamětních desek a významných budov. Viděli jsme spoustu věcí. Moc se mi tam líbilo a určitě bych chtěla takovéhle akce opakovat.

Ondřej Rulf, 6. A:

Cesta do Prahy nebyla nějak příjemná. Vlak jel pozdě, byl přervaný. Skupinová práce ale dopadla dobře. Já jsem ilustroval, Ondra dával náměty na zajímavosti a Michal napůl s Ondrou zapisovali a David honil holuby… … A naštěstí jsme stihli orloj.

Aneta Strejčková, 6.A:

Cesta do Prahy

Měli jsme patnáct minut zpoždění, ale přesto jsme se nenudili. Ve vlaku jsme hráli hry a jedli bonbony.  Po vystoupení z vlaku jsme šli i kolem Prašné brány a došli jsme ulicí Celetnou až na Staroměstské náměstí. Rozdělili jsme se do skupinek a hledali známé stavby jako Orloj, radnice, poledník. Vyfotografovali jsme strom. Kupovali jsme si palačinku nebo kaštany. Bavilo mě to, ale bylo tam zima…. Moc se mi to líbilo a chtěla bych si někdy zopakovat podobnou akci.