2. výlet turistického kroužku na haldu v Tuchlovicích

     V sobotu  4.11. 2017 se uskutečnila druhá akce turistického kroužku. Původně to měla být návštěva zámku Nelahozeves, kterou jsme však museli odložit na jaro. Tentokrát jsme se vypravili pěšky na haldu v Tuchlovicích.

     Sraz turistů byl v 8,20h před školou. Celkem přišlo 12 dětí. Po rozloučení s rodiči jsme vyrazili  lesem za školou, později se napojili na modrou turistickou značku a pak jsme šli až k haldě po cyklostezce. Počasí nám přálo, svítilo sluníčko, celou trasu zvládli v dobré náladě. Abychom to vydrželi, měli jsme několik krátkých posilňujících přestávek, nemohli jsme přece  zklamat své maminky, které nám nachystaly velké svačiny. Cesta byla dlouhá, pro některé nekonečná, přesto většina vyběhla haldu úplně bez problémů, několik jedinců však z posledních sil. Stálo to za to! Z vrcholku byl pěkný výhled do dalekého okolí.  Až tady jsme na vlastní oči viděli, jakou dálku jsme ušli! Musíme se pochválit, jsme správní turisté!!! 

     Zbývající úsek z haldy do Tuchlovic  jsme překonali velice rychle. V závěru nás totiž čekala sladká odměna. Plánovaně jsme se zastavili ve vyhlášené tuchlovické cukrárně a zde jsme si v teplíčku a příjemném prostředí krásně zamlsali. Každý si vybral dortík dle své chuti, někteří  i obložený chlebíček. Mňam! To byla dobrota, však jsme si ji po těch skoro jedenácti kilometrech zasloužili.     Stihli jsme si ještě chvíli zařádit na nedalekém dětském hřišti a pak už jen autobusem z Tuchlovic      do Kladna.    

                                                                                                                              Mgr. Věra Katič, Mgr. Radka Plochová